Sedačka: Čo všetko by mala vedieť?

26. September 2012 Kategória: Pohovky a sedačky

<strong>Pohovka</strong> je súčasťou mnohých aktivít v obývačke. Slúži na sedenie, odpočinok, ale aj na občasné spanie. Pri výbere tej správnej pohovky je dôležité dbať na niekoľko zásad. Nemalo by sa zabúdať na jej funkčnosť, ale ani na jej vzhľad.

<h2>Na vzhľade záleží</h2> <p>Vzhľadom k tomu, že <a title="Obývačka" href="/obyvacka">obývačka</a> je dnes už veľmi často súčasťou kuchyne, farbu <strong>pohovky</strong> je nutné voliť práve s ohľadom na zvyšok vybavenia. Je potrebné mať na pamäti, že sedačka je dominantou miestnosti a tak by mala farebne vyniknúť. Ak je teda nábytok v miestnosti tmavšej farby, farba pohovky by mala byť naopak svetlejšieho odtieňa. Podobne je to aj so štýlom pohovky. Ak je interiér zariadený skôr do klasickejšieho štýlu, odporúča sa tejto línie držať aj pri výbere sedačky. V opačnom prípade nie je prečo váhať nad modernejšou pohovkou minimalistického vzhľadu s rovnými líniami.</p> <h2>Aký zvoliť materiál?</h2> <p>Poťahový materiál <a title="Sedačky" href="/pohovky-a-sedacky">sedačky</a> sa vyberá v zásade podľa dvoch hľadísk. Pri výbere je potrebné zohľadniť nielen to, aby bol budúcemu majiteľovi materiál príjemný na dotyk, ale hlavne aby bol čo najviac praktický z hľadiska údržby a trvalosti. Na výber sú dnes tkané alebo kožené poťahy, prípadne poťahy z ekologickej textilnej kože, ktorá sa stáva trendom poslednej doby. U tkanín je nutné dávať pozor na spôsob vykonania čalúnnické práce, pričom platí, že čím menej švov, tým viac hrozí znehodnotenie tkaniny vytiahnutím niektorého z nich. To hrozí najmä v prípade, ak obývajú interiér aj štvornohí miláčikovia. Koža a <strong>textilná koža</strong> majú veľkú výhodu vo svojej umývateľnosti bežnými čistiacimi prostriedkami. Najmä textilná koža je navyše priedušná a tak veľmi príjemná aj na spanie.</p> <h2>Rohová pohovka len do veľkých priestorov?</h2> <p>Hlavný limitujúci faktor pri výbere sedačky býva priestorové obmedzenie interiéru. Od priestorovej dispozície interiéru sa potom odvíja typ pohovky. Na výber je jednoduchá sedačka alebo rohová, pričom dnes už neplatí, že si <strong>rohovú pohovku</strong> môže dovoliť iba majiteľ veľkých priestorov. V dnešnej ponuke rohových sedačiek nájdeme rohové sedačky aj menších rozmerov a tak aj menšie byty si nemusia tento praktický kúsok nábytku odopierať. Ak však rohová sedačka nie je to pravé, nie je prečo zúfať. Široký výber jednoduchých sedačiek - dvoj alebo trojmiestnych - je toho dôkazom. K pohovke bezpochyby patrí aj <a title="Kreslá" href="/kresla">dizajnové kreslo</a>, ktoré je možné ľubovoľne premiestňovať a ďalšie miesto na sedenie je na svete. Od pohovky sa často očakáva, že bude okrem iného slúžiť aj ako občasné lôžko napríklad pre návštevy alebo pre pohodlnejší odpočinok. Väčšina výrobcov sedačiek síce neodporúča dlhodobé spanie, ale občasné spanie musíia sedačky zvládnuť. Dôležité je pamätať na to, že práve ich rozkladanie by nemalo zabrať viac ako niekoľko minút a nemalo by byť príliš náročné. Trendom poslednej doby v oblasti sedacích súprav sú tiež rôzne polohovateľné opierky či priamo chrbát sedačky.</p>

Mohlo by vás zaujímať

Luxusný lesk

20. Októbra 2014

Dekorujte praktickým stojanom na šperky

17. Januára 2013

Nestarnúca dekorácia

21. Júna 2013

Súvisiace produkty s článkom

UPOZORNENIE

NA TOMTO WEBE MÔŽU NAKUPOVAŤ VÝHRADNE REGISTROVANÍ VEĽKOOBCHODNÍ ZÁKAZNÍCI - PRÁVNICKÉ OSOBY, ŽIVNOSTNÍCI A ĎALŠIE ORGANIZÁCIE S PLATNOU DAŇOVOU REGISTRÁCIOU (IČO). K AKTIVÁCII NÁKUPU JE NUTNÉ SA NAJSKÔR ZAREGISTROVAŤ (SPRÁVNOSŤ VŠETKÝCH ÚDAJOV SA PRED SCHVÁLENÍM OVERUJE).

PRIHLÁSIŤ SA

Chcete nakúpiť dizajnový nábytok výhodne?
Vyskúšajte web s Outletovými cenami!

UKÁZAŤ AKČNÉ PONUKY

Doprava zdarma platí pre každú objednávku. Stále.
Od žiarovky až po skriňu, všetko vám dovezieme za 0 Kč.

Nakupujte bez obáv.
Každý tovar môžete do mesiaca vrátiť!
Iba pre stálych zákazníkov (po skúšobnej dobe)

Najvýhodnejšie cenové ponuky bývajú rýchlo preč.
Od nás dostanete avízo ešte pred začiatkom akcie.

Vážíme si stálych zákazníkov. A myslíme na nich.
Chcete dostávať ponuky pre VIP klientelu?

Exkluzívny nákup iba pre členov DESIGN GENIUS.
Každý týždeň nové ponuky.

Prvých 30 dní služby je zdarma. Pre aktiváciu je nutné mať založený klientský účet na webe (zaregistrovať sa).
Službu je možné kedykoľvek zrušiť. Skúšobnú dobu nie je možné opakovať.

Už mám DesignGenius Nemám záujem Vyskúšať na 30 dní zdarma