Rôzne využitie kresiel

26. September 2012 Kategória: Kreslá

"Kreslo" je nejednotný pojem. Označuje totiž mnoho rôznych druhov sedacieho nábytku, ktoré sa od seba líšia dizajnom, spôsobom využitia aj miestom určenia. Ide teda o celú škálu rôznych variant kresiel a kresielok, ktoré môžu patriť do obývačky, pracovne, ale aj reštaurácie či konferenčnej miestnosti.

Pohodlie v obývačke

Kreslá obvykle nechýbajú v žiadnej obývačke. Ide väčšinou o stabilné mäkká kreslá, potiahnuté najčastejšie textíliou alebo syntetickou kožou. Ich funkciou je predovšetkým poskytovať pohodlie. Veľkú rolu tu zohráva aj dizajn - kreslá musia ladiť s pohovkou. Často ich získali v jednotnej sade. Ich tvar by mal zodpovedať výške a veľkosti konferenčného stolíka.

Zdravé sedenie za pracovným stolom

Na kancelárske kreslá kladieme úplne iné nároky. Pretože v pracovni za kancelárskym stolom denne trávime veľa hodín, je nutné, aby kreslo, v ktorom sedíme, poskytovalo čo najlepšiu oporu chrbtice. Správne tvarované kancelárske kreslo by sa malo prispôsobovať pohybom tela. Chrbtica sa tak udržuje prirodzene vystretá. Kreslo je pohodlné, ale neuspává. Pre lepšiu manipuláciu bývajú kancelárske kreslá otočné a na kolieskach.

Zaujímavý dizajn kresiel v reštaurácii či čakárni

Kreslá nachádza uplatnenie naozaj takmer všade - platí to aj pre verejné priestory. Stretneme sa s nimi v čakárňach, konferenčných miestnostiach, reštauráciách a na mnohých ďalších miestach. Pretože sa nepredpokladá, že by v týchto kreslách niekto tvávil výrazne dlhú dobu, môžu byť vyrobené napríklad z plastu. Hlavnú úlohu tu hrá predovšetkým dizajn a cenová dostupnosť sedacieho nábytku. Pri výbere kresielok tohto typu môžeme experimentovať s rôznymi dizajnami. Súčasným trendom sú napríklad guľaté kresielka na centrálnej nohe vo všetkých možných farbách.

Mohlo by vás zaujímať

Dekorujte praktickým stojanom na šperky

17. Januára 2013

Luxusný lesk

20. Októbra 2014

Nestarnúca dekorácia

21. Júna 2013

Súvisiace produkty s článkom

UPOZORNENIE

NA TOMTO WEBE MÔŽU NAKUPOVAŤ VÝHRADNE REGISTROVANÍ VEĽKOOBCHODNÍ ZÁKAZNÍCI - PRÁVNICKÉ OSOBY, ŽIVNOSTNÍCI A ĎALŠIE ORGANIZÁCIE S PLATNOU DAŇOVOU REGISTRÁCIOU (IČO). K AKTIVÁCII NÁKUPU JE NUTNÉ SA NAJSKÔR ZAREGISTROVAŤ (SPRÁVNOSŤ VŠETKÝCH ÚDAJOV SA PRED SCHVÁLENÍM OVERUJE).

PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA

Chcete nakúpiť dizajnový nábytok výhodne?
Vyskúšajte web s Outletovými cenami!

UKÁZAŤ AKČNÉ PONUKY

Doprava zdarma platí pre každú objednávku. Stále.
Od žiarovky až po skriňu, všetko vám dovezieme za 0 Kč.

Nakupujte bez obáv.
Každý tovar môžete do mesiaca vrátiť!
Iba pre stálych zákazníkov (po skúšobnej dobe)

Najvýhodnejšie cenové ponuky bývajú rýchlo preč.
Od nás dostanete avízo ešte pred začiatkom akcie.

Vážíme si stálych zákazníkov. A myslíme na nich.
Chcete dostávať ponuky pre VIP klientelu?

Exkluzívny nákup iba pre členov DESIGN GENIUS.
Každý týždeň nové ponuky.

Prvých 30 dní služby je zdarma. Pre aktiváciu je nutné mať založený klientský účet na webe (zaregistrovať sa).
Službu je možné kedykoľvek zrušiť. Skúšobnú dobu nie je možné opakovať.

Už mám DesignGenius Nemám záujem Vyskúšať na 30 dní zdarma